درباره دانشگاه

ImageGen.ashx.jpgfdgdfgdf

تاریخچه

در میان مراکز دانشگاه علمی کاربردی کشور، واحد پرسپولیس از هر حیث و از هر نظر جایگاهی رفیع و منحصر به فرد دارد. در واقع اگر متغییرهایی چون دربرگیری دانشجویان و میزان مخاطبان ،  هواداران ۳۰ میلیونی، حضور اساتید به نام و دارای کارنامه تجربی علمی مرتبط به ویژه در حوزه ورزش ، پیوند و تعامل با دستگاه های ورزش ، فدراسیون ها، سازمان ها، موسسات ورزشی کشور را  از معیار های تعیین اعتبار و اهمیت یک دانشگاه برشماریم ، بی شک واحدپرسپولیس را باید از معتبرترین و مهم ترین دانشگاه های ورزشی کشور دانست. اندیشه ایجاد مرکزی برای آموزش عالی ورزشی در کشور و به تعبیر دیگر دانشگاه ، نخستین بار با همت محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس و داریوش سودی معاونت آموزش و تحقیقات باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس عملی گردید.

در آذرماه سال ۱۳۹۱ با حضور مسولان ورزشی ، علمی و لشکری کشور ساختمان دانشگاه پرسپولیس بود که با افتتاح این مرکز علمی تاحدی تحقق یافت شد و لوح یاد بود تاسیس این مرکز با حضور مقامات ارشد علمی  ، ورزشی و لشکری کشور رونمایی شد.

تاسیس دانشگاه پرسپولیس یکی از مهمترین مباحث مدنظر مدیر عامل و معاونت آموزش و تحقیقات باشگاه پرسپولیس در ارتقای سطح علمی و فرهنگی فوتبال کشور و افتتاح مرکز علمی و پیشتاز بود.

اولین دوره آموزشی این مرکز در ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۱ با سخنان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس افتتاح شد و دانشجویان این دانشگاه در سه رشته فوتبال، فوتسال و آمادگی جسمانی شروع به تحصیل کردند و پیش بینی می شود که این دانشگاه در ۱۰ رشته ورزشی دیگر نیز در نیمسال دوم جذب دانشجو داشته باشد.

برگزاری دوره های کوتاه مدت ماساژ ورزشی ، تغذیه ورزشی ، کمک های اولیه و کنترل دوپینگ در سطوح مختلف نیز از برنامه های پیش روی این مرکز می باشد و احداث مراکز علمی ورزشی متعدد و جذب دانشجویان خارجی از اهداف این مرکز می باشد. که در نهایت علمی کردن ورزش فوتبال مهمترین هدف تاسیس این مرکز است .